4 серпня 2016 року в будівлі Президії НАН України відбулася зустріч керівництва та представників Академії з делегацією Харбінського інституту технологій (КНР).
Національну академію наук України на цій зустрічі представляли перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Наумовець, академік-секретар Відділення механіки НАН України, директор Інституту геотехнічної механіки імені М.С. Полякова НАН України академік Анатолій Булат, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України доктор технічних наук, професор Анатолій Зіньковський, директор Інституту технічної механіки НАН України та ДКА України член-кореспондент НАН України Олег Пилипенко, директор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України академік Ярослав Блюм, завідувач відділу триботехнічних та проникних матеріалів Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України академік Анатолій Касторнов та заступник начальника Відділу міжнародних зв’язків НАН України Сергій Максимчук.
Китайська сторона була представлена головою секретаріату українсько-китайського Форуму науки і технологій доктором Джіажі Ванг, секретарем технічної програми українсько-китайського Форуму науки і технології доктором Шенгчанг Лан та керівником відділу зв’язків з громадськістю українсько-китайського Форуму науки і технології Фенгун Шенг.
|
Привітавши поважних гостей, академік А. Наумовець у своєму вступному слові коротко поінформував про статус, основні завдання й найбільш вагомі здобутки НАН України. Вчений зазначив, що співпраця між Академією та науковими установами м. Харбін провінції Хейлуцзян (КНР) триває відповідно до Меморандуму про науково-технічне співробітництво між Народним урядом м. Харбін (КНР) та НАН України, підписаним у 2009 році. За словами академіка, дослідники мають позитивний досвід кооперації у багатьох галузях науки та беруть активну участь у конференція, форумах і виставках, організаторами яких виступають китайські партнери. Наводячи приклади такої співпраці, А. Наумовець розповів про кооперацію Інституту гідромеханіки НАН України з Харбінським інженерним університетом, а також Інституту надтвердих матеріалів імені В.М. Бакуля НАН України – з науково-технічним центром провінції Хейлуцзян.
|
Перший віце-президент Академії також наголосив, що саме в м. Харбін працює перший українсько-китайський Центр зварювання і споріднених технологій, угоду про створення якого було підписано між Інститутом електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України та Харбінським інститутом зварювання. На базі цієї установи в подальшому планується заснувати дослідне виробництво з використанням технології електронно-променевого зварювання – сучасної технології, розробленої вченими Академії. Це, у свою чергу, дасть змогу створювати сервісні-центри для обслуговування зварювального обладнання, налагодити процес надання послуг з електронно-променевого зварювання, а також сприяти підвищенню рівня кваліфікації місцевих фахівців із цієї галузі.
Крім того, починаючи з 2015 року, вітчизняні науковці беруть активну участь у спільному українсько-китайському Форумі науки і технології, що відбувається у Харбінському інституті технологій. Академік А. Наумовець висловив вдячність китайській стороні за запрошення великої делегації науковців з України: цьогоріч участь у Форумі взяли близько 30-ти представників Академії. Наведені приклади вказують на справжній інтерес до плідної співпраці між українськими та китайськими вченими. Тож, на думку академіка А. Наумовця, необхідно й надалі розвивати і поглиблювати кооперацію між Національною академією наук України та науковими установами м. Харбін.
Голова секретаріату українсько-китайського Форуму науки і технології доктор Джіажі Ванг подякував першому віце-президенту Академії за доповідь і висловив своє переконання у необхідності розширення двостороннього українсько-китайського співробітництва в сфері науки і технологій.
Секретар технічної програми українсько-китайського Форуму науки і технології доктор Шенгчанг Лан здійснив презентацію, під час якої поділився із присутніми загальною статистичною інформацію про Харбінський інститут технологій, розповів про історію його становлення та деякі особливості організаційної структури. За словами зарубіжного гостя, наразі університет приділяє особливу увагу фундаментальним і прикладним дослідженням. Так, цьогорічне фінансування наукової діяльності Харбінського інституту технологій становить майже 400 млн. дол. США. За словами доктора Лан, університет надзвичайно зацікавлений у розвитку міжнародної співпраці, зокрема з колегами з наукових установ НАН України.
На завершення зустрічі академік А. Наумовець та доктор Ванг підбили підсумки дискусії, окреслили перспективні напрями двосторонньої взаємодії та висловили впевненість у необхідності подальшого українсько-китайського наукового і науково-технічного співробітництва.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків та
Прес-служби НАН України
Фото: Прес-служба НАН України