24 серпня 2021 року виповнилось 100 років від дня народження Бориса Миколайовича Малиновського – чудової людини та видатного ученого, члена-кореспондента НАН України, який на початку 60-х рр. ХХ ст. звеличив українську науку піонерською розробкою напівпровідникової електронної обчислювальної машини – комп’ютера «Дніпро», яка того часу стала найкращою розробкою у цій галузі.
Борис Миколайович – людина цікавої долі. Він пройшов Другу світову війну, отримав два поранення. Стояв біля витоків комп'ютерної науки та техніки в Україні. Борис Миколайович пропрацював в Інституті кібернетики НАН України понад півстоліття, особисто знайомий з легендарними особистостями тієї епохи і, крім того, письменник і приголомшливий оповідач, який зробив дуже багато для збереження пам'яті про історію обчислювальної техніки в Україні, про наші досягнення та людей, які стояли за ними.
Про наповнене напруженою захоплюючої роботою і небувалими досягненнями тридцятиліття розвитку обчислювальної техніки (40-70-ті рр. ХХ ст.) розповідається в чисельних книгах Бориса Малиновського. Протягом багатьох років він керував академічним круглим столом при Київському будинку вчених НАН України. З 1998 р. за його ініціативою на теренах Інтернету було створено сайт, а при Київському будинку вчених – музей, які інформують про різні аспекти історії та розвитку обчислювальної техніки в Україні.
Б.М.Малиновський автор і співавтор понад 200 наукових праць, монографій і винаходів в області комп'ютерної науки і техніки, двічі лауреат Державної премії України, премій Національної академії наук України імені С.О.Лебедєва та імені В.М.Глушкова. Він – Заслужений діяч науки і техніки України. Нагороджений багатьма орденами, серед яких орден Богдана Хмельницького та медалями, відзначений Почесною грамотою Верховної Ради УРСР і Почесною грамотою Верховної Ради України.
Запрошуємо ознайомитись з
віртуальною експозицією «Борис Малиновський – піонер комп'ютерної науки і техніки», присвяченої 100-річчю від дня народження видатного вченого. За інформацією Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України