|
Тему ювілеїв розкривають фоторепортаж зі святкових Загальних зборів НАН України, які відбулися 7 грудня у Київському оперному театрі, а також презентація видання «Національна академія наук України (1918–2018). До 100-річчя заснування». Публікація «Слово про Бориса Євгеновича Патона» – визнання заслуг видатного вченого зі світовим авторитетом, який понад 50 років є Президентом НАН України. Деякі біографічні дані про Бориса Євгеновича та його творчий шлях надає журналіст газети «Україна молода» Анатолій Сигалов у статті «Вічний двигун української науки». На честь видатного ювілею Академії та її Президента Валерій Криводубський зробив спецпогашення на поштових конвертах, присвячені цій події. Учасники антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» привітали Академію ексклюзивними фото дивовижних пейзажів Антарктики. Перипетіям створення НАН України, аналізу її стану та міркуванням про її майбутнє присвячена стаття академіка Вадима Локтєва «100 років Національній академії: неювілейні роздуми». Непересічні постаті незабутніх учених постають перед читачем у розповіді Юрія Віленського «Велич любові малої» про ветерана Другої світової війни, лікаря-кардіолога, академіка НАН України та НАМН України Любов Трохимівну Малую і у матеріалі «Пам’яті видатного вченого академіка Олександра Топачевського» про одного з корифеїв вітчизняної ботаніки і гідробіології.
Проблеми і досягнення сучасної науки висвітлюються в інтерв’ю Богдана Залізняка з керівником Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського доктором історичних наук Мироном Капралем «Наша праця необхідна Україні та українській громаді» та директором Інституту біології клітини НАН України академіком Андрієм Сибірним «Професія науковця має бути престижною».
Продовжуючи екскурсію храмами України (поч. у №4), кандидат географічних наук Андрій Івченко представляє фото-карту «Римо-католицькі храми України» з зображенням храмів із кожного адміністративного регіону країни та зі стислою інформацією про них.
Сьогодні електронні пристрої оточують нас всюди. Розібратись у понятті «електроніка» й інноваціях галузі допоможе стаття «Органічна електроніка – органічна відповідь на виклики сучасності». Автори – старший науковий співробітник Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України Віктор Кислюк і завідувач кафедри теоретичної та прикладної фізики Національного авіаційного університету Олена Кузнєцова.
Далі знання читачів поповнює кандидат технічних наук Владислав Кучанський, пропонуючи розібратись у питанні про «Ферорезонансні процеси в магістральних електричних мережах».
«Про ренесансний гуманізм в Україні (XV– XVII ст.)» розповідає доктор філософських наук Володимир Литвинов, аналізуючи історико-філософські аспекти цього явища у вітчизняній культурі. До матеріалу залучено численні маловідомі та зовсім не відомі (переважно латиномовні) джерела, вперше перекладені й досліджені автором.
Олександр Супрун привертає увагу читачів до книги Броніслава Віногродського «Путь чая». Книгу оцінять як любителі чаю, так і ті, хто цікавиться історією культури Китаю.
Контакти:
Електронна адреса: svitoglyad_mag@ukr.net
Адреса редакції: вул. Володимирська, 54, кімн. 318, м. Київ-30, 01601
Телефон: (044) 239-63-87