16 квітня 2024 року ветерани й учасники бойових дій висадили у Криворізькому ботанічному саду НАН України Калиновий гай на честь своїх полеглих побратимів.
Подія відбулась у межах проєкту психологічного відновлення військових та їхніх родин «Терапевтичне садівництво», що його реалізує Криворізький ботанічний сад НАН України. Проєкт розроблено спільно з Військовою адміністрацією міста і Сервісним центром «Я-ветеран». Працівники Саду використовують елементи терапевтичного садівництва у своїх екскурсіях, а також занять із висаджування рослин і догляду за ними. У проєкті задіювали також арт-терапію – заняття з вив’язування туристичних вузлів і рухливі ігри для дітей та дорослих.
|
Тепер у Саду з’явився також Калиновий гай з 20-ти кущів калини звичайної, калини Гордовина та калини зморщенолистої. Останній вид особливо цікавий тим, що є вічнозеленим і гарно виглядає протягом усього року. За задумом організаторів заходу, гай стане одночасно місцем і пам’яті про наших загиблих героїв, і відпочинку для колишніх бійців та їхніх родин, а також усіх криворіжців і гостей міста. «Терапія для ветеранів – це дуже важливий напрям, – говорить голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул. – За ці два роки дуже добре себе зарекомендували й арт-терапія (малювання, танці), і спортивна терапія (вже понад тисяча наших ветеранів займаються спортом за міською програмою). І от зараз є нова тема – садова терапія. Я дуже вдячний за це нашому чудовому ботанічному саду і його працівникам. Ми повинні зробити все, щоб віддячити тим, хто захищає нашу Батьківщину».
|
|
Кущі калини мають як символічне, так і цілком практичне значення. «Ягоди калини червоні, наче кров, тому ці рослини уособлюватимуть подвиг, героїзм наших загиблих захисників. Водночас, калина має цілющі властивості. Її плоди використовують у лікуванні захворювань дихальних шляхів, зокрема кашлю. Крім того, і її квітки, і плоди здатні знижувати артеріальний тиск», – пояснює науковий співробітник відділу інтродукції та акліматизації рослин Криворізького ботанічного саду НАН України кандидат біологічних наук Юлія Юхименко.
|
|
|
|
|
|
|
Виконувачка обов’язків директора Криворізького ботанічного саду НАН України кандидат біологічних наук Людмила Бойко анонсувала відкриття нової локації «Як пахне спокій» на початку травня цього року: «Наш Сад цілеспрямовано розвиває програму роботи з ветеранами. За цією програмою відбудеться ще чимало заходів. Наприклад, з арт-терапії, коли квітуватимуть наші колекції бузків, півоній, ірисів. Ділянка «Як пахне спокій» – це куточок з ефіро-олійними та фітонцидними рослинами (як деревними, так і трав’янистими): різноманітними видами хвойних, м’ятою, сантолінами, полинами, лавандами. Проводитимемо там заняття для підтримки психоемоційного здоров’я та релаксації».
Реалізуючи ці соціальні проєкти, фахівці Криворізького ботанічного саду НАН України обмінюються досвідом з американськими колегами, зокрема проводять спільні вебінари з експертною організацією
«Рartnerships for nature»,й отримують практичні поради від Ботанічного саду Університету Північної Кароліни (штат Північна Кароліна, місто Чапел-Гілл, США).
Більше про новий гай дізнавайтеся з повідомлень місцевих медіа –
«Першого міського телеканалу» (Кривий Ріг),телерадіокомпанії «Рудана» (Кривий Ріг)та
міського інтернет-порталу «KRIVBASS.CITY».
За інформацією Криворізького ботанічного саду НАН України